The Charter of Fundamental Rights of the European Union in practice

ZUSATZNAVIGATION

CZ EN FR DE IT PL ES

SCHMUCKBILD + LOGO

INHALT

BREADCRUMB

Prawo karne UE dla obrońców procesowych

 

O projekcie

Jest to już drugi projekt UE mający na celu szkolenie obrońców procesowych z zakresu instrumentów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oraz współpracy sądowej. Projekt jest też elementem realizacji uzgodnionego na poziomie unijnym podejścia, polegającego na stopniowym ustanawianiu gwarancji procesowych.

Założenia

Projekt opiera się na pięciu seminariach odbywających się w całej Unii w latach 2013-2014. W każdym z nich uczestniczyć będzie około 25 osób z wybranych państw członkowskich (po 4-5 osób z danego państwa); każde seminarium będzie skierowane do innej grupy państw członkowskich. Seminarium będzie trwało 1 ˝ dnia od południa w piątek do późnych godzin popołudniowych w sobotę.

Program

Program oferuje różne metody nauki, od wykładów po interaktywne warsztaty. Szkolenie będzie koncentrować się na pytaniach i wątpliwościach istotnych z punktu widzenia obrońcy procesowego w sprawach transgranicznych.
Kazusy będą dotyczyć unijnych środków śledczo-dochodzeniowych takich jak europejski nakaz aresztowania czy postanowienia dotyczące zabezpieczenia środków dowodowych i zajęcia mienia, które obowiązują już w Unii Europejskiej albo które mają być dopiero wdrożone (np. w zakresie pozyskiwania dowodów w sprawach transgranicznych na poziomie UE).

Możliwość nawiązania kontaktów

Projekt ułatwia nawiązywanie międzynarodowych kontaktów na dwa sposoby. Po pierwsze obrońcy z różnych państw członkowskich będą mieli możliwość nawiązania osobistych kontaktów i wymiany doświadczeń w ramach szkolenia. Po drugie, część szkolenia będzie poświęcona poinformowaniu uczestników o najefektywniejszych sposobach kontaktu z obrońcami procesowych z innych państw członkowskich.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem projektu jest Akademia Prawa Europejskiego (ERA). Projekt wspierają: European Criminal Bar Association (ECBA), Litewska Izba Adwokacka, EuroCollege na Uniwersytecie w Tartu, Studio Legale Cirese, Stowarzyszenie Prawa w Irlandii, Czeska Izba Adokacka oraz Barcelońska Izba Adwokacka (ICAB).

ARTIKEL-VERWEISE

LINKS

CONTACT

Contact

contact

  • Cornelia Riehle Deputy Head of Section European Criminal Law phone: +49 (0)651 937 37 302 fax: +49 (0)651 937 37 919

    Foto: Cornelia Riehle

DOCUMENTS

Documents

About the project pdf file, 1,7 MB