3. Teritorijas aizsardzibas pasakumi saskana ar Dzivotnu direktivas 6. pantu
6. pants ir butisks Dzivotnu direktivas noteikums, jo taja ir izklastits teritorijas saglabašanas un aizsardzibas satvars un ietvertas proaktivas, preventivas un proceduralas prasibas. Ar to dalibvalstim uzliek virkni ipašu pienakumu un proceduru, kam, ka izriet no Direktivas 2. panta 2. punkta, ir jasaglaba vai, vajadzibas gadijuma, jaatjauno Eiropas Savienibai interesejošie dabas biotopi un savvalas faunas un floras sugas, lai sasniegtu direktivas visparigo merki, proti, nodrošinat augstu vides aizsardzibas limeni attieciba uz teritorijam, kas aizsargatas saskana ar šo Direktivu . Šaja konteksta Dzivotnu direktivas merkis ir panakt, lai dalibvalstis veiktu attiecigus aizsardzibas pasakumus, lai saglabatu to teritoriju ekologiskas ipašibas, kuras sastopami dabiskie biotopi.
KNT piemero 6. panta 2., 3. un 4. punktu (saskana ar Dzivotnu direktivas 4. panta 5. punktu). Regulas 6. panta 1. punkts attiecas tikai uz IADT, uz kuram attiecas ari 6. panta 2., 3. un 4. punkta prasibas. Nemot vera, ka 6. panta ir izklastiti noteikumi, kas reglamente Natura 2000 teritoriju saglabašanu un apsaimniekošanu, ši regula visvairak nosaka attiecibas starp saglabašanu un zemes izmantošanu.
Isuma, šis pants paredz tris galvenos noteikumu kopumus: 6. panta 1. punkta ir paredzets, ka jaievieš vajadzigie saglabašanas pasakumi, un tas ir versts uz pozitivu un aktivu iejaukšanos; 6. panta 2. punkts paredz izvairišanos no dzivotnu noplicinašanas un nozimigu sugu traucejumu. Tadel tas uzsvars ir preventivs; 6. panta 3. un 4. punkta ir noteikti vairaki procesuali un materiali aizsardzibas pasakumi, kas reglamente planus un projektus, kuri varetu butiski ietekmet Natura 2000 teritoriju. Šis strukturas ietvaros turpmak minetaja shema ir redzams, ka 6. panta 1. un 2. punkts, kas nosaka vispareju režimu, ir noškirts no 6. panta 3. un 4. punkta, kas nosaka proceduru, kas piemerojama ipašiem apstakliem.
Tomer 6. panta 2. punkta paredzetais visparejais režims ir diezgan stingrs, kas nozime, ka darbiba atbilst šim režimam tikai tad, ja tiek garantets, ka ta neradis nekadus traucejumus, kas varetu butiski ietekmet minetas Direktivas merkus, jo ipaši tas saglabašanas merkus . Lidz ar to, lai konstatetu pienakumu neizpildi saskana ar Dzivotnu direktivas 6. panta 2. punktu, nav janosaka celonsakariba starp darbibam (piemeram, buvniecibu) un butiskiem traucejumiem, kas radušies attiecigajai sugai. Pietiek konstatet, ka pastav varbutiba vai risks, ka darbiba radis butiskus traucejumus šim sugam.
Jaatzime, ka 6. panta 2. punkts, tapat ka Putnu direktivas 4. panta 4. punkta pirmais teikums, paredz, ka dalibvalstim javeic attiecigi pasakumi, lai saskana ar Putnu direktivas 4. panta 1. punktu klasificetajas IAT noverstu dzivotnu noplicinašanos un traucejumus, kas butiski ietekme sugas, kuru del noteikta IAT . Attieciba uz teritorijam, kas klasificetas ka IAT, Dzivotnu direktivas 7. pants paredz, ka pienakumus, kas izriet no Putnu direktivas 4. panta 4. punkta, cita starpa, aizstaj ar pienakumiem, kas izriet no Dzivotnu direktivas 6. panta 2. punkta, sakot no Dzivotnu direktivas istenošanas dienas, vai datuma, kad to klasifice saskana ar Putnu direktivu, ja pedejais iestajas velak.

Dzivotnu direktivas 6. pantu
Skatoties visparigi, 6. panta noteikumi atspogulo vispareju ievirzi, kas izteikta Direktivas apsverumos. Tas nozime nepieciešamibu veicinat biologisko daudzveidibu, saglabajot vai atjaunojot noteiktas dzivotnes un sugas “labveliga aizsardzibas statusa” Natura 2000 teritoriju konteksta, vienlaikus nemot vera ekonomiskas, socialas, kulturas un regionalas prasibas, lai panaktu ilgtspejigu attistibu.